Órgiva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Órgiva
Komunë
noform
View of Órgiva looking eastward
Stema_figuraBandera de Órgiva (Granada).svg
Vendndodhja
Órgiva is located in Spanjë
Órgiva
Órgiva

Koordinatat: 36°54′V 3°25′P / 36.900°V 3.417°P / 36.900; -3.417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Alpujarras
Kryetari i Bashkisë María de los Ángeles Blanco López (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 134 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Vendasit orgiveño, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18400
Faqja Zyrtare www.aytoorgiva.org


Órgiva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alpujarras, të provincës Granada, në Andalusia. Órgivapërfshinë një sipërfaqe prej 134 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]