Provinca Granada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Granada (provincë))
Jump to navigation Jump to search
Provinca Granada
Official seal of Provinca Granada
Granada in Spain.svg
Population
 • Total918.072
Demonym(s)English: Granadin
spanjisht: Granadino

Granada është një provincë e komunitetit autonom Andalusia, në Spanjë. Granada ka një popullsi prej 918072 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12531 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]