Provinca Burgos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Burgos
Provincë
Stema_figura
Stema
Flag Burgos Province.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Castile dhe León
Kryeqyteti Burgos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14,292 km2
Popullsia 375,657 banorë (2011)
Të dhëna të tjera
Vendasit spanjisht: burgalés/a
Anglisht: burgalese

Burgos është një provincë e komunitetit autonom Castile dhe León, në Spanjë. Burgos ka një popullsi prej 375,657 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14,292 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]