Provinca A Coruña

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca A Coruña
Provincë
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Galicia
Kryeqyteti A Coruña
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7,950 km2
Popullsia 1,139,121 banorë
Dendësia 140 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit spanjisht: A Coruñano/a

A Coruña është një provincë e komunitetit autonom Galicia, në Spanjë. A Coruña ka një popullsi prej 1,139,121 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7,950 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]