Provinca Palencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Palencia
Provincë
Stema_figura
Stema
Bandera de la provincia de Palencia.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Castile dhe León
Kryeqyteti Palencia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8052 km2
Popullsia 172510 banorë (2010)

Palencia është një provincë e komunitetit autonom Castile dhe León, në Spanjë. Palencia ka një popullsi prej 172510 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8052 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]