Provinca Biscay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Biscay
Bizkaia
Provincë
Stema_figura
Stema
Bandera de Vizcaya 2007.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Baskia
Kryeqyteti Bilbao
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2,217 km2
Popullsia 1,159,639 banorë
Dendësia 520 banorë/km2

Biscay është një provincë e komunitetit autonom Baskia, në Spanjë. Biscay ka një popullsi prej 1,159,639 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2,217 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]