Rioha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga La Rioja (Spanjë))
La Rioja
Popullsia
 • Gjithsej308.968
{{{postal_code_type}}}
LO
Faqja zyrtareGobierno de La Rioja

La Rioja është një komunitetet autonomMbretërinë e Spanjës i vendosur në rajonin jug-perëndimor të Evropës.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndarjet administrative[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Provincat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Rioja – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale