Rioha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Rioja
Komunitet autonom
Stema_figura
Stema e La Rioja
Flag of La Rioja (with coat of arms).svg
Flamuri i La Rioja
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kryeqyteti Logroño
Kryetari i komunës Pedro Sanz Alonso (PP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5045 km2
Popullsia 308968 banorë (2007)
Të dhëna të tjera
Kodi Postal LO
Faqja Zyrtare Gobierno de La Rioja

La Rioja është një komunitetet autonomMbretërinë e Spanjës i vendosur në rajonin jug-perëndimor të Evropës.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndarjet administrative[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Provincat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Rioja – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale