Provinca Jaén

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Jaén
Provincë
Stema_figura
Stema
Bandera de la provincia de Jaén.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Andalusia
Kryeqyteti Jaén
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13484 km2
Popullsia 666190 banorë (2003)

Jaén (Spanjë) është një provincë e komunitetit autonom Andalusia, në Spanjë. Jaén (Spanjë) ka një popullsi prej 666190 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13484 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]