Provinca Huesca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Provinca Huesca
Popullsia
 • Gjithsej228.566
Emri i banorëveOscense

Huesca është një provincë e komunitetit autonom Aragon, në Spanjë. Huesca ka një popullsi prej 228566 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15626 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]