Provinca Zamora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Zamora
Provincë
Stema_figura
Stema
Bandera de Zamora.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Castile dhe León
Kryeqyteti Zamora
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10561 km2
Popullsia 191612 banorë (2012)
Të dhëna të tjera
Vendasit spanjisht: Zamorano/a

Zamora është një provincë e komunitetit autonom Castile dhe León, në Spanjë. Zamora ka një popullsi prej 191612 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10561 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]