Provinca Albacete

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Albacete
Provincë
Stema_figura
Stema
Bandera provincia Albacete.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Castilla-La Mancha
Kryeqyteti Albacete
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14858 km2
Popullsia 402837 banorë (2012)
Të dhëna të tjera
Vendasit spanjisht: Albaceteño/-a / Albacetense

Albacete është një provincë e komunitetit autonom Castilla-La Mancha, në Spanjë. Albacete ka një popullsi prej 402837 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14858 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]