Provinca Soria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Soria
Provincë
Stema_figura
Stema
Flag Soria province.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Castile dhe León
Kryeqyteti Soria
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10,303 km2
Popullsia 95101 banorë (2009)
Të dhëna të tjera
Vendasit spanjisht: Soriano/a

Soria është një provincë e komunitetit autonom Castile dhe León, në Spanjë. Soria ka një popullsi prej 95101 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10,303 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]