Provinca Zaragoza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Zaragoza
Provincë
Stema_figura
Stema
Flag of Zaragoza province (with coat of arms).svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Aragon
Kryeqyteti Zaragoza
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17274 km2
Popullsia 973252 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Vendasit Zaragozano/Zaragozana

Zaragoza është një provincë e komunitetit autonom Aragon, në Spanjë. Zaragoza ka një popullsi prej 973252 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17274 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]