Provinca Cuenca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Cuenca
Provincë
Stema_figura
Stema
Flag Cuenca Province.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Castilla-La Mancha
Kryeqyteti Cuenca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17141 km2
Popullsia 218,036 banorë (2012)
Të dhëna të tjera
Vendasit spanjisht: Conquense

Cuenca është një provincë e komunitetit autonom Castilla-La Mancha, në Spanjë. Cuenca ka një popullsi prej 218,036 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17141 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]