Provinca Ciudad Real

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Ciudad Real
Provincë
Stema_figura
Stema
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Castilla-La Mancha
Kryeqyteti Ciudad Real
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19813 km2
Popullsia 506864 banorë (2005)
Të dhëna të tjera
Vendasit Ciudarrealeños

Ciudad Real është një provincë e komunitetit autonom Castilla-La Mancha, në Spanjë. Ciudad Real ka një popullsi prej 506864 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19813 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]