Provinca Lugo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Lugo
Provincë
Stema_figura
Stema
Flag of Lugo province.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Galicia
Kryeqyteti Lugo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9,856 km2
Popullsia 355,549 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit spanjisht: Lugono/a

Lugo është një provincë e komunitetit autonom Galicia, në Spanjë. Lugo ka një popullsi prej 355,549 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9,856 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]