Provinca Las Palmas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Las Palmas
Provincia de Las Palmas
Provincë
Stema_figura
Stema
Provincia de Las Palmas - Bandera.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Ishujt Kanare
Kryeqyteti Las Palmas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4066 km2
Popullsia 1,083,502 banorë (2010)

Las Palmas është një provincë e komunitetit autonom Ishujt Kanare, në Spanjë. Las Palmas ka një popullsi prej 1,083,502 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4066 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]