Provinca Ourense

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Ourense
Provincë
noform
Stema_figura
Stema
Provincia de Ourense - Bandera.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Galicia
Kryeqyteti Ourense
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7,273 km2
Popullsia 336,009 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit spanjisht: Ourenseno/a

Ourense është një provincë e komunitetit autonom Andalusia, në Spanjë. Ourense ka një popullsi prej 336,009 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7,273 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]