Provinca Huelva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Provinca Huelva
Provincë
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Andalusia
Kryeqyteti Huelva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10,148 km2
Popullsia 483,792 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit spanjisht: Huelvano/a

Huelva është një provincë e komunitetit autonom Andalusia, në Spanjë. Huelva ka një popullsi prej 483,792 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10,148 km2.

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]