Provinca Lleida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Provinca Lleida
Província de Lleida (katalonisht)
Provincia de Lhèida (oksitanisht)
Popullsia
 • Gjithsej440.915

Lleida është një provincë e komunitetit autonom Katalonia, në Spanjë. Lleida ka një popullsi prej 440,915 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12,150 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Population Figures referring to Municipal Register 1 January 2013 - Instituto Nacional de Estadística. (National Statistics Institute)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]