Provinca León

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca León
Llión
Provincë
Stema_figura
Stema
Bandera de León.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Castile dhe León
Kryeqyteti León
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15581 km2
Popullsia 500200 banorë (2008)
Të dhëna të tjera
Vendasit English: Leonese
spanjisht: Leonés/Leonesa

León është një provincë e komunitetit autonom Castile dhe León, në Spanjë. León ka një popullsi prej 500200 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15581 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]