Provinca Teruel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Teruel
Provincë
Stema_figura
Stema
Teruel (provincia).svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Aragon
Kryeqyteti Teruel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14809 km2
Popullsia 138686 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Vendasit Turolense

Teruel është një provincë e komunitetit autonom Aragon, në Spanjë. Teruel ka një popullsi prej 138686 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14809 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]