Provinca Gipuzkoa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Gipuzkoa
Provincë
Stema_figura
Stema
Flag of Guipúzcoa.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Baskia
Kryeqyteti San Sebastián
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,980 km2
Popullsia 715,148 banorë
Dendësia 360 banorë/km2

Gipuzkoa është një provincë e komunitetit autonom Baskia, në Spanjë. Gipuzkoa ka një popullsi prej 715,148 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1,980 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]