Provinca Cadiz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Provinca Cádiz
Popullsia
 • Gjithsej1.180.817
Emri i banorëvespanjisht: gaditano

Cádiz është një provincë e komunitetit autonom Andalusia, në Spanjë. Cádiz ka një popullsi prej 1180817 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7436 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]