Asturia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Asturias
[Principado de Asturias] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) (Spanjisht)
[Principáu d'Asturies] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) (asturisht)
Popullsia
 • Gjithsej1.061.756
Emri i banorëveAsturian
asturiano, -na (es)
asturianu, -na (as)
{{{postal_code_type}}}
O
Faqja zyrtareGobierno del Principado de Asturias

Asturias (spanjisht: [Principado de Asturias] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help); Asturisht: [Principáu d'Asturies] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) është një komunitetet autonomMbretërinë e Spanjës i vendosur në rajonin jug-perëndimor të Evropës.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndarjet administrative[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Provincat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Asturias – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale