Torlaukshebn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Þorlákshöfn)
Shko te: navigacion, kërko
Þorlákshöfn
Qytet
noform
Pamje e një kishe në Þorlákshöfn
Vendndodhja
Þorlákshöfn is located in Islanda
Þorlákshöfn
Þorlákshöfn

Koordinatat: 63°51′N 21°22′W / 63.850°N 21.367°W / 63.850; -21.367

Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Komuna Ölfus
Kryetari i Bashkisë Gunnsteinn Ómarsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 1,468 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore GMT (UTC+0)
Prefiksi 11

Torlaukshebn ( Þorlákshöfn ) është qytet në jug të bregdetit të Islandës, ndodhet në Zonën Jugore. Qyteti u emërua sipas emrit të ipeshkivit Þorlákur Helgi.