10

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori


Mbi vitin 10.

Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Iliria Romake, ku popullsia është e gjatë katër viteve kundër romake kishte epërsi aufgelehnt, është i ndarë në provincat e Paiona dhe Dalmaci.

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]