100% Zeshkane (album)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
100% Zeshkane
100% Zeshkane kopertina
Studio album nga Adelina Ismajli
Lëshuar më 13.12.1996
Inçizuar më 1994-1995
Zhanri Pop,Tallava
Zgjatja 1995-1996
Gjuha Shqip
Label Besfort Mitrovica M1 Records
Producent(e) Nexhat Mujovi
Chronologja e Adelina Ismajlit
Peacechild (1991) 100%Zeshkanë (1995) Ushtrinë timë (1996)


100% Zeshkane është një album i këngëtares shqiptare Adelina Ismajli. Ai është albumi i parë që është vendosur saktë dhe janë shitur rreth 60000 kopje në vitin 1995[nevojitet citimi].


 • 01.100% Zeshkane
 • 02.Po Nanes Tende Cka I Bana
 • 03.Ani hajde çiko
 • 04.Shko
 • 05.Ushtrin Time Do Ta Bej
 • 06.Une E Ti
 • 07.Per Ty Djal
 • 08.Frajerices
 • 09.Prej Vranjefci N'dardani
 • 10.Vetem Me Rinin
 • 11.E ti moj nuse
 • 12.Sajzezo


Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.