1000 Lekë (1947)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
1000 Lekë. Ana e përparme.jpg
1000 Lekë. Ana e mbrapme.jpg

1000 Lekë është kartëmonedhë e emetuar nga Banka e Shqipërisë në vitin 1947.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]