1788 në muzikë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Ngjarje[redakto | redakto tekstin burimor]

Pse Siria nuk i asgjeson armet e veta ne vendin e tyre? Sepse ne siri jan prodhuar ato dhe ne siri un mendoj se me mir eshte qe te asgjesohen ne Siri . edhe ne franc sepse ku ata luftonin me gjermanin gjermania i sulmonte gjithmon befasishem nje koh franca prodhoi ca bomba qe kur te vinin gjermanet te aktivizoheshin ato bomba ne ate koh kishte filluar paqja dhe franca i cmontoi ato bomba pa asnje problem. Keshtu un mendoj se edhe ne fance eshte vendi me i pershtatshem per ti asgjesuar.

Muzika klasike[redakto | redakto tekstin burimor]

Opera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lindje[redakto | redakto tekstin burimor]

Vdekje[redakto | redakto tekstin burimor]