360 p.e.s.

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Mbi vitin 360 p.e.s..

Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Zhvillohet lufta iliro-maqedonase ku mbeten të vrarë 4000 luftëtarë maqedonas dhe mbreti i tyre, Perdika.

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]