Aín

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aín
Komunë
noform
St. Michael church.
Stema_figura
Vendndodhja
Aín is located in Spanjë
Aín
Aín

Koordinatat: 39°53′1″V 0°20′27″P / 39.88361°V 0.34083°P / 39.88361; -0.34083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castelló
Qarku Plana Baixa
Kryetari i Bashkisë Ricardo Miro Ballester
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.30[1] km2
Lartësia 498 m (m.n.d.)
Popullsia 140 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Aïnencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12530
Koordinatat 39° 53′ 1″ Veri

0° 20′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare portales.gva.es/ain/


Aín është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Baixa, të provincës Castelló, në Komunitetin e Valencias. Aín ka 140 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]