Aşk Bu Mu?

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Aşk Bu Mu?
Regjia ngaÖmer Uğur
Shkruar ngaCüneyt İnay
ProdhuesiEmre Avşar
LuajnëKubilay Aka
Afra Saraçoğlu
Salih Kalyon
Şerif Erol
Tanju Tuncer
Sadi Celil Cengiz
Evrim Doğan
Cemil Şahin
KinematografiaSerdar Armutlu
MuzikaYıldıray Gürgen
Data e publikimit
14 dhjetor 2018
ShtetiTurqia
GjuhaTurqisht

Aşk Bu Mu? (Shqip: Është kjo dashuria?) është një film komedi romantik turke e vitit 2018 me regji të Ömer Uğur.

Përmbledhja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Umut ka qenë një hajdut që kur ishte fëmijë. Ai vazhdimisht kërkon një shans të mahnitshëm dhe gjithashtu dëshiron të gjejë familjen e tij. As ai nuk mund të gjejë.

Gylym është një vajzë e re e vogël që nuk ka probleme gjatë gjithë jetës së saj, e cila ka përfunduar mësimet sipas orarit dhe është vetëm një fazë larg nga fantazitë e saj. Sidoqoftë, para se të bëjë atë hap drejt fantazive të saj, ajo varet dhe bie. Kuptohet se Gylym ka dështim të mëlçisë. Ajo do të vdes nëse nuk ka transplant të mëlçisë.

Fati i Umutit dhe Gylumit bashkohen në këtë pikë. Umut gjeti rastin që kishte pritur për pjesën tjetër të jetës së tij. Por kjo mundësi e tërheq Umutin në situata shumë të vështira dhe e gjen veten në një pozicion që rrezikon jetën e të gjithë të dashurve. Që të dalë nga kjo vorbull, Umuti duhet të marrë vendime shumë serioze.

Luajtën[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]