A Day to Remember

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
A Day to Remember
Background information
OrigjinaShtetet e Bashkuara të Amerikës Ocala, Florida
ZhanretPost Hardcore, Metalcore, Pop punk
Vitet aktik2003 - sot
LabeliVictory, Indianola
Antar/ëtJeremy McKinnon
Kevin Skaff
Neil Westfall
Joshua Woodard
Alex Shelnut
Anëtarët e kaluarTom Denney
Brandon Roberts
Bobby Scruggs
Websiteadtr.com

A Day to Remember është një grup muzikor nga OcalaFloridaShBA. Deri tani, grupi publikoi gjashtëri albume dhe një EP resp. singles të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Jeremy McKinnon (Këngëtar), Kevin Skaff (Kitara), Neil Westfall (Kitara), Joshua Woodard (E-Bas) dhe Alex Shelnut (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albums[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US UK AU DE AT
2005 And Their Name Was Treason Indianola Records 10.000+[2]
2007 For Those Who Have Heart Victory Records 20.000+[3]
2008 Old Record n.A.
2009 Homesick 21 165 200.000+[4]
2010 What Separates Me from You 11 66 24 300.000+[5]
2013 Common Courtesy Auto-production 37 57 13 48 40 190.000+[6][7]
2016 Bad Vibrations Auto-production, Epitaph n.A.
2020 You're Welcome Fueled by Ramen n.A.
"—" denotes that the record didn't chart.

EPs[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2004: Halos for Heros, Dirt for the Dead
  • 2005: A Day to Remember
  • 2010: Attack of the Killer B-Sides (Victory Records)

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: A Day to Remember – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: US Arkivuar 1 dhjetor 2013 tek Wayback Machine AT AU UK DE Arkivuar 10 prill 2014 tek Wayback Machine
  2. ^ Rock am Ring: Biographie: A Day to Remember Arkivuar 8 korrik 2013 tek Wayback Machine (Gjermanisht)
  3. ^ Joe DeFazio: Ocala.com: A Day to Remember returns to Ocala (Anglisht)
  4. ^ Grant Trimboli: Under the Gun Review: "ADTR" "Have Faith in Me Music Video" Arkivuar 19 qershor 2013 tek Wayback Machine (Anglisht)
  5. ^ Justin Sarachik: Broken Records Entertainment: "A Day to Remember Announces Tour Dates | Broken Records Entertainment, LLC" Arkivuar 28 shtator 2013 tek Wayback Machine
  6. ^ Jason Tate: AbsolutePunk.net: "A Day To Remember Can Still Move Units - News Article" Arkivuar 5 dhjetor 2013 tek Archive.today
  7. ^ Matt Brown: Metal Insider: Metal By Numbers 4/2: Unconditional Joy