Abdulmohsen el-Kasim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Abdulmohsen Bin Muhammed Bin Abdurahman El Kasim El Kuhtani lindi më 1967 në Mekë, është imam dhe hatib në el-Masxhid en-Nebevi. Ai u rrit në një familje fetare dhe filloi të mësoj mësimet fetare që nga mosha e hershme.

Edukimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shejh el-Kasim studioi në Universitetin Islamik Imam Muhammed ibn Saud ku morri gradën Master në fikh prej institutit të lartë më 1989 dhe PhD më 1992.