Jump to content

Abdurrahim Green

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Abdur Raheem Green
U lind në1 janar, 1962
ProfesioniPredikues

Abdur Raheem Green (lindi më 1 janar 1962) është musliman britanez. Është i njohur për punën e tij i davetit. Para se të konvertohet në Islam, emri i tij ishte Anthony Vatswaf Galvin Green.

Babai i tij ishte adiminstrator i perandorisë britaneze dhe nëna e tij ishte polake. Që nga fëmijëria, Green u rrit si katolik. Green poashtu ka praktikuar budizmin për gati tri vjet. Në vitin 1988, Green konvertohet në islam dhe që nga atëhere ai u bë si thirrës i davetit.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]