Abdylhaqim Dogani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Abdylhaqim Dogani (1880 - 1955) mësimdhënës i shquar nga Gostivari.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Jashar Rexhepagiq:Zhvillimi i arësimit dhe i sistemit shkollor të kombësisë shqiptare në teritorin e Jugosllavisë së sotme deri në vitin 1918 Enti i teksteve dhe i mjeteve mësimore i Krahinës Socialiste Autonome të Kosovës, Prishtinë, 1970.