Ablanque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ablanque
Komunë
noform
Vendndodhja
Ablanque is located in Spanjë
Ablanque
Ablanque

Koordinatat: 40°53′53″V 2°13′45″P / 40.89806°V 2.22917°P / 40.89806; -2.22917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Guadalajara
Qarku Señorío de Molina-Alto Tajo
Kryetari i Bashkisë José Luís Sancho del Castillo (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51.4 km2
Lartësia 1061 m (m.n.d.)
Popullsia 107 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi ca. 11th century
Vendasit Ablanqueño-a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19442
Prefiksi 949
Koordinatat 40° 53′ 53″ Veri

2° 13′ 45″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ablanque.org


Ablanque është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Señorío de Molina-Alto Tajo, të provincës Guadalajara, në Komunitetin Castile-La Mancha. Ablanque ka 107 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 51.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]