Ada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ada është një film shqiptar i 2013, me kohëygjatje 87min, në yhanrin Thriller me regji Spartak Peçani dhe skenar Spartak Peçani dhe Matt Maude.


Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Një vajzë e re ndodhet në tavolinën e marrjes në pzetje të një stacioni policie. Duart e saj janë të lidhura, ka akoma gjak në fztzrën e saj. Një Inspektor është i ulur përballë saj shënon çdo fjalë që ajo thotë. Është e akuzuar për vrasje pasi ka një armë në dorë dhe mure të bëra pis në gjak, trupa të vdekur të hequr nga rruga. Ka vetëm dy pyetje në nevojë për përgjigjeË Pse dhe Si?[1]

Aktorët dhe rolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fotografi : Steven Wyat
Editor : Jetmir Grezda
Muzika : Endri Sina
Kostumet : Gerta Oparaku
Produksion : A.S.A.E Trimex AlbaniaReferime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Publikim nga Qëndra Kombëtare e Filmit (2012-2015), fq.28