Adnan Qatipi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Adnan Qatipi, lindi në vitin 1925, ishte anëtar i njësit gueril të Tiranës dhe së bashku me Myslym Ketën kreu shumë aksione luftarake, antifashiste.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.