Adriana Lima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adriana Lima in Hollywood California - July 2019

Adriana Lima është një fotomodele e njohur braziliane. Ajo punon në Victoria's Secret. E lindur në Brazil në qershor 1981, ajo braktisi shkollën në moshën 16 vjeçare dhe iu përkushtua botës së modës. Sot ajo është me famë ndërkombëtare dhe është ndër 10 modelet më të paguara në botë.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.