Adriano Castanheira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adriano Castanheira
Të dhënat personale
Emri i plotëAdriano Duarte Castanheira
Data e lindjes3 prill 1993
Vendi i lindjesNeuchâtel, Zvicër
Gjatësia1,70 m (5 ft 7 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualSport Benfica e Castelo Branco
Numri19
Karriera në rini
2005–2009S.C. Covilhã
2009–2012FC Porto
2010–2011C.D. Nacional (huazim)
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2016S.C. Covilhã68(1)
2015–2016Sport Benfica e Castelo Branco (huazim)30(4)
2016–Sport Benfica e Castelo Branco26(7)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Adriano Duarte Castanheira (lindi më 7 prill 1993) është futbollist portugez i lindur në Zvicër. Ai luan për Sport Benfica e Castelo Branco si sulmues.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më 26 gusht 2012, ai luajti për herë të parë me S.C. Covilhã në ndeshjen e Ligës së Dytë 2012-13 kundër F.C. Penafiel.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sp. Covilhã 0-1 Penafiel" (në anglisht). ZeroZero. 26 gusht 2012. Nuk lejohet formatim teksti në: |publisher= (Ndihmë!)