Afro-Azia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Me fjalën Afro-Azia nënkuptohen disa vende të cilat për nga kultura (gjuha) dhe zhvillimet tjera shoqërore ekonomike e politike përfshihen në në grupë.