Agim Gjakova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Agim Gjakova (Gjakovë, 11 korrik 1935) është shkrimtar shqiptar autor i 32 librave, 22 romane dhe 10 përmbledhje poetike.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shkollën fillore edhe të mesme i kreu në Gjakovë. Studimet e larta i kreu në Beograd e më pas në Tiranë për letërsi frënge. Është autor i 22 romaneve edhe përmbledhjeve poetike.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]