Agnes Nokshiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Agnes Nokshiqi lindi më 11 shtator të vitit1975Shkup, është aktore dhe regjisore shqiptare.

Diplomoi në vitin 1998, për aktore në Fakultetin e Arteve në Shkup.

Agnes Nokshiqi është regjisore e dramës "Kjo është normale" të prezantuar në Teatrin DodonaPrishtinë. Në ndërkohë ajo punon në Fakultetin e Arteve në Universitetin e Tetovës dhe në Fakultetin e Arteve në Universitetin e Prishtinës si pedagoge në lënden: Lëvizje dhe Lojëra Skenike.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]