Agoura Hills, California

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agoura Hills, California
Anglisht : City of Agoura Hills
qytet
noform
View of Agoura Hills looking from southern edge of the Historic Quarter in December 2006.
Vendndodhja
Agoura Hills, California is located in SHBA
Agoura Hills, California
Agoura Hills, California

Koordinatat: 34°9′12″V 118°45′42″P / 34.15333°V 118.76167°P / 34.15333; -118.76167

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal California
Qarku Stampa:Flagicon image Los Angeles
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.26 km2
 •  tokësore 20.184 km2
 •  ujore 0.076 km2
Lartësia 281 m (m.n.d.)
Popullsia 20330 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi 1700
Zona Kohore Pacific Time Zone-8
Verore PDT-7
Kodi Postal 91301, 91376, 91377[1]
Prefiksi 747/818[2]
Koordinatat 34° 9′ 12″ Veri

118° 45′ 42″ Perëndim

Agoura Hills, California (City of Agoura Hills) është një qytet në qarkun Los Angelesshtetit federal California, SHBA. Në Agoura Hills, California jetojnë 20330 banorë (2010)[3]. Qyteti ka një sipërfaqe prej 20.26 km2 (7.822 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 281 m (922 ft).[4]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "USPS – ZIP Code Lookup – Find a ZIP+ 4 Code By City Results". Marrë më January 17, 2007. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Number Administration System – NPA and City/Town Search Results". Arkivuar nga origjinali origjinali më 26 shtator 2007. Marrë më January 18, 2007. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Agoura Hills (city) QuickFacts". United States Census Bureau. Arkivuar nga origjinali origjinali më 29 mars 2015. Marrë më March 26, 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Agoura". Geographic Names Information System. United States Geological Survey. Marrë më October 16, 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Agoura Hills, California – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale