Aiguafreda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiguafreda
Komunë
noform
Vendndodhja
Aiguafreda is located in Spanjë
Aiguafreda
Aiguafreda

Koordinatat: 41°46′9″V 2°15′16″L / 41.76917°V 2.25444°L / 41.76917; 2.25444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Kryetari i Bashkisë Jordi Sambola i Serres
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.92 km2
Lartësia 404 m (m.n.d.)
Popullsia 2375 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Aiguafredenc, aiguafredenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 46′ 9″ Veri

2° 15′ 16″ Lindje


Aiguafreda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Aiguafreda ka 2375 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.92 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]