Ajshe Çidem Batur

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Ajshe Çidem Batur
Informacione personale
Ditëlindja 13 korrik 1982
Vendlindja Düzce, Turqi
Filma & seriale 
 shquar
Lugina e Ujqërve Kurthi
Kombësia Turke

Ajshe Çidem Batur (lindi më 13 korrik 1982) është aktore turke. Është e njohur për aktrimin e saj në serialin e famshëm Lugina e Ujqërve Kurthi me rolin Lejla.

Serialet dhe filmat[edit | edit source]

Filmi / Seriali Viti Roli
Deli Gönül 2017 Türkan Erten
Bizim Hikaye 2015 Tuba
Pinhan 2015 Gamze
Lugina e Ujqërve Kurthi 2010-2015 Lejla Türkmen
Papatyam 2009-2010 Fulya
Vazgeç Gönlüm 2007-2008 Defne
Gümüş 2006 Dilek