Akabe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Akabe
Qytet
Vendndodhja
Akabe is located in Jordania
Akabe
Akabe
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 29°31′V 35°0′L / 29.517°V 35.000°L / 29.517; 35.000

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Aqaba Governorate
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 375 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Aqaba (arabisht: العقبة) është një qytet në governoratin AqabaJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aqaba – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale